12 Aralık 2016

Yarın Çok Geç Olmadan


Artık yeni bloğumda yazıyorum.Bu www.mesuthocaoglu.com linkten takip edebilirsiniz.     


Mutluluk, mutlu olmak, sevmek, sevilmek veya birine sırılsıklam aşık olmak.Farkında olmasak da temel ihtiyaçlarımıza nasıl gereksinim duyuyorsak, aynı şekilde bu duygularında ruhumuzu canlı tutması için ihtiyaç duyarız.Tanrı topraktan Adem'i yarattıktan sonra yanına Havva'yı verdi.İnsanlığın yaradılışından bu yana çok uzun bir zaman geçse de her insanoğlu kaderindeki Adem'i veya Havva'yı hep arıyor.Hayatını geçireceği, doğru kişiyi bulana kadar.

Yalnızlık sadece Allah'a mahsus.İnsan yalnız yaşaması için tasarlanmadı.Binlerce çeşit hayvanın bile eşi varken insan gibi zeki bir varlığın yalnızlığı seçmesi tamamen kendi bireysel salaklığını göstermektedir.Bazıları vardır ya hani ortamda '' Ben evlenmeyi düşünmüyorum.'' derler.Geri zekalı düşüne bilsen böyle bir şey söylemezsin zaten.

Ergenliğin rahatlığı, öz güveniyle zamanında bende söyledim.Lakin yaşınız biraz ilerleyince ve alt kısımla düşünmeyi bırakıp beyninizi kullanmaya başladığınızda anlıyorsunuz ki bu hayatın çilesi yalnız başına çekilmez.Tek başına bir yere kadar dayana bilirsin.Sonra arayışlar başlar.Mutlu olmak, sevdiğini kollarının arasına alıp huzur bulmak istersin.

Gözü yükseklerde olmayan biri genelde kendine göre birini bulmak ister.Aynı dili konuşmak önemlidir.Sofi bir erkekle Hıristiyan bir kızın ilişkisi ortada devasa bir aşk yoksa pek uzun sürmeyecektir.Boşuna " Davul bile dengi dengine. " dememişler.Anlaşamadığın biri ne kadar güzel olursa olsun bir süre sonra yorar.Hayatı çekilmez hale getirir.Günümüz boşanmalarının artmasının sebebi bir birilerini yanlış tanımalarından kaynaklanıyor.Henüz evli değilken tercihinizi de gözden geçirmeniz sizin yararınıza olur.En azından " Ben bu adamla veya bu kızla bir ömür geçiririm, çokta mutlu olurum. " demelisiniz.

Eğer gerçekten birbirinizden hoşlanıyor ve duygularınızdan eminseniz bir şeyler yaşamak için birlikte adım atın.Sadece biri tarafından sevilip, mutlu olmak için yapıyorsanız bu karakterinizde ciddi problemler olduğunu gösterir.Muhtemelen ilgi manyağı, yalnız kalamayan, egoist, karaktersiz birisiniz.Karşınızdaki de sizin gibi bir insan evladı ve sizin gözlerinizin içine bakıyor, ona birazcık sevginizden vermeniz için.Bu karşınızdaki kişide olabilir.Size ilgisiz davranıyor olabilir.Böyle insanların enpati yeteneği olmadığından sizi anlamaları çok zor olacaktır.Karşılıklı duyguların sağlanmadığını düşündüğünüz ilişkilerinizde, kendinize " Ben bu ilişkiyi bir ömür sürdürebilir miyim? " sorusunu sormanızda fayda var.Aradığınız doğru kişi belkide hala sizi bekliyor olabilir.

Güneş hala doğuyorken, mutlu olmak, sevmek, sevilmek için yarın çok geç olmadan size gerçekten değer verenleri tekrar bir gözden geçirin.İnsanı en iyi anlayan kendine yakın hissettikleridir.Kendine yakın hissettiğin insanlarla aynı düşünce yapısını paylaşırsın.Aynı düşünceleri paylaştığın kafa dengi insanla da çok keyifli bir hayat geçirirsin.Sonuçta sen siyah derken gelip beyaz demeyecek.Tabi Beşiktaşlıysanız işler değişebilir.0 yorum:

Yorum Gönder