2 Kasım 2016

Lucifer Yabancı Diziden Gerçek Hayata


Artık yeni bloğumda yazıyorum.Bu www.mesuthocaoglu.com linkten takip edebilirsiniz.     


Severek izlediğim yabancı dizilerden bir tanesi olan Lucifer'i konu almak istedim bu sefer.Son bölüm gerçekten beni etkiledi.Lucifer'in üzüntüsü olsun Maze gibi bir kadının sevimli Trixie'nin yanındayken gösterdiği duyarlı halleri olsun şu ana kadar izlediğimiz, yabancı dizinin karakterlerini hiç görmediğimiz yönlerini son bölüm de gördük.

Diziyi takip etmeyenler için kısa bir özet geçmek istiyorum.Bir önceki bölümde diziye kısa süreliğine dahil olan Urial ( Küçük Kardeş ) annesinin tekrar ait olduğu yere ( Cehenneme ) dönmesini istedi.Bunu yapmadıkları taktirde Lucifer'i Chloe ile tehtit etti.Daha önceki bölümlerde Lucifer babasıyla ( Tanrı ), ölümden dönen Chloe'nin hayatını devam ettirmesi karşılığında bir anlaşma yapmıştı.Urial gelecekle ilgili yanılsamalar görebildiği için zamanın akışını küçük olaylar yaratarak değiştirebiliyor olması da Chloe adına gerçek bir tehtit oluşturuyordu.Lucifer ise ne annesinin cehenneme dönmesini nede Chloe'nin başına bir şey gelmesini istemiyordu.Cehennemin sahibi Lucifer, annesinin cezasının Dünya'da devam edeceğini söylemişti bir kere.Urial'i geldiği yere göndermesi için en büyük melekten yardım istese de işler yolunda gitmedi.Chloe'nin hayatının iyice tehlikeye girdiğini fark eden Lucifer küçük kardeşi Urial'i öldürdü.

Lucifer: isyankar oğul, cezalandırıcı, devil ve evil ( Şeytan ), zevk düşkünü, monster ( Canavar ) vb.
Olmasına rağmen hiç insan öldürmemiş birisiydi.Babasının istediği gibi tek görevi hak eden insanları cezalandırıyor ve Dünya üzerindeki adeleti sağlıyordu.Ne kadar babasına karşı isyankar davranışlar sergilese de.Uriel'i öldürdükten sonra '' Ne yaptım ben? '' diyerek annesine sarılması beni ve yorumlardan gördüğüm kadarıyla izleyenleri bayağı etkiledi.Şeytan ilk defa birini öldürdü ve bu küçük kardeşi oldu.Üzüldü, herkesi cezalandırdığı gibi cezalandırılmak istedi.Sonrasında bir insanı öldürmek için bir mekanda bulunan katilin önüne geçerek onu vurması için bağırdı.Bak bunu şeytan yapıyor.O kötülerin kötüsü din adamlarının korkutarak bahsettiği cehennemin bekçisi insan oğlunun önünde boyun eğip cezalandırılmak istiyor.

Son bölümde dikkatimi çeken bir diğer olay ise baş meleğin yani Tanrının en güvendiği oğlunun söyledi şu sözler oldu:'' Babam madem bunların olacağını, küçük kardeşimin öleceğini gördü neden engel olmadı.Neden ortalarda yok. '' diyerek tıpkı Lucifer gibi isyan etti.

Ne kadar yabancı bir dizide olsa günlük hayatımızda her gün insanlar hiç uğruna öldürülüyor.Asırlardır süren savaşların çoğu müslüman ülkelerde devam ediyor.Din ile o kadar güzel oynuyorlar ki insanların düşünmesine fırsat vermeden beyinlerini yıkıyorlar.Sonrasında üzerlerine C4 bomba koyup '' Cennette 70 melek seni bekliyor '' deyip adamları ve yanında yüzlerce masum insanı öldürüyorlar.

Benim ve sizlerin Tanrının gözünde bir suriyeli çocuk ile aynı değere sahip olduğumuzu düşünecek olursak, biz sıcak odamızda rahat bir şekilde takılırken oradaki günahsız çocukların öldürülmesine neden izin veriyor ? Oradaki çocukların, Dünya üzerindeki günahsız çocukların ve masum insanların kaderi hayatlarını tam anlamıyla yaşamadan ölmek mi ? Kaderleri bu kadar acımasızca mı olacak tabii kesin cennete gidiyor orada sıkıntın yok.Sen hayatından hiç bir bok anlama savaş içindesin ama korkmana gerek yok kazara ölürsen cennet garanti.

- Boşversene, Lucifer boş yere isyan etmiyor.


0 yorum:

Yorum Gönder