1 Kasım 2016

En Güzel Duygular


Artık yeni bloğumda yazıyorum.Bu www.mesuthocaoglu.com linkten takip edebilirsiniz.     


Tanıdık bir ortamda oturmuş kendi halinde takılıyorsun.Sanki birinin gözleri senin üzerinde.Sandığın kişi mi ? Acaba şu an bana bakıyor mu ? Bu garip hisle kafanı kaldırıyor ilk farklı bir yöne baktıktan sonra yavaş bir hareketle ona doğru bakıyorsun.Bir kaç saniye sonra yüzündeki tebessümle kimseyi uyandırmadan önüne dönüyorsun.

Yaşadığımız en güzel duygular bir tanesi bu bence.Bu olayın bir adı yok, tarifi hiç yok.Arkadaşlarına anlatmaya kalktığında o an aklına gelir ve yine yüzün tebessüm ile dolar.Aşkın başlangıcı olabilir mi ? Yoksa sevgi mi ? Midemde uçuşan kelebekler ne diyor bu duruma ? Karşılıklı hissedilen bu garip duyguların bir adı olması için biraz cesaret gerekiyor.Ya da cesareti bir kenara bırakıp anı yaşayarak bu güzel duyguları uzatmalı mıyız acaba.

Hiç konuşmadan yan yana oturup diğer arkadaşlarınla konuşup ona hiç bakamamak, bir yere gittiğinde gözlerinin onu araması, ona hem yakın olmak istemek hemde çok yaklaşmaktan kaçınmak, baktığında fark etmemesi küçük tatlı acılar olabilir.Lakin seni gördüğü gibi o yüzünün aldığı tatlı hal her şeye değer, değil mi ? Bence duyguların en saf en güzel hali, adının ileri de aşka dönüşebileceği durumun başladığı kısım.

- Sadece ikimizin kullandığı bir dil ile konuşmadan duygularımızı paylaşmak gibi.

0 yorum:

Yorum Gönder