30 Ekim 2016

Saat Kaç ?


Artık yeni bloğumda yazıyorum.Bu www.mesuthocaoglu.com linkten takip edebilirsiniz.     


Sabah bir uyandık herkes aynı şeyi konuşuyor.Saat şu anda kaç? Dijital otomatik ayarlı saatlerimiz 1 saat geri alınmış.Yani cep telefonları ve bilgisayarlarımız sayesinde bu pazar sabahına 1 saat daha erken başlamış olduk.

Geçmiş yıllarda kış saati uygulamasıyla 30 Ekim saat gece 04:00 civarında saatlerimizi 1 saat geriye almamız gerekiyordu.2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile birlikte bu yıl kış saati uygulaması kaldırıldı.

Güneş ışığından 1 saat daha fazla yararlanmamızı sağlayan bu uygulamanın kaldırılmasıyla birlikte saatlerimiz Dünya saatleri gibi normal akışında zamanı göstermeye devam edecek.Bu uygulamanın kaldırılması iyi mi yoksa kötü mü oldu tartışılır ama normal seyrinde giden bir düzeni bozduğu kesin.Whatsapp gruplarım da gördüğüm kadarı ile 1 saat geri alınmış saatler ile yola çıkan arkadaşlarımın buluşmalarında karışıklıklar olmuş durumda.

Benim düşüncem bu uygulamanın kaldırılması gayet gerekli bir karar olmuş.Şuan ki hayatımızda düzenin bozulduğu an karışıklar anında gerçekleşmeye başlıyor.Yılda 2 defaya mahsus olsa bile ...

Bilgisayar ve Cep Telefonları 1 Saat İleri Alınmış Durumda

      Ne kadar iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarındaki saati güncel tutsada işletim sistemlerinin ve cihaz üreticilerinin bir daha karışıklık olmaması için güncelleme yapması gerekiyor.Aşağı yukarı 50 milyona yakın mobil cihazın bu pazar sabahı otomatik olarak 1 saat geri alındığını düşünecek olursak bu güncellemeyi hemen yapmaları gerekiyor.

Ve buradan tüm Dünya'nın doğru saatlerini öğrenebilirsiniz.
www.saatkac.com

0 yorum:

Yorum Gönder