30 Ekim 2016

En iyi 10 Yabancı Dizi Önerisi


Artık yeni bloğumda yazıyorum.Bu www.mesuthocaoglu.com linkten takip edebilirsiniz.     


Yabancı dizi fanatiği olarak 60'dan fazla dizi izledim ve bir çoğunu izlemeye devam ediyorum.Günümüzde gün geçtikçe izleyici kitlesini katlayan dünya çapında isim yapmış ve tartışmalara konu olmuş birçok dizi bulunmakta.Şu sıralar Game of Thrones ve The Walking Dead büyük ilgi ile takip ediliyor.

Sevdiğim dizileri önümüzdeki günlerde tek tek tanıtacak olsam da başlangıç olarak bir ilk 10 yapmak istedim.Açıkçası daha önce yapmadığım için sanırım sıralama yaparken kararsız kalacağım durumlar olacak.

1. Lucifer


Şaşıranlarınız olabilir ama bayılarak izlediğim ve kesinlikle ilk sıraya başka bir yabancı diziye yer veremeyeceğim bir yapım.Tom Ellis'in canlandırdığı Cehennemin çocuğu Lucifer'i gün geçtikçe daha çok seveceksiniz ve Lauren German'ın canlandırdığı Chloe Decker'ın tatlı hallerine de aşık olacaksınız.

Not: Hatun eski sevgilime çok benziyor özel ilgim olabilir bu yüzden ilk sıra eleştiriye kapalı :)

2. Game of Thrones 


Bu diziyi ilk defa görüyorsanız kesinlikle yabancı dizilere yeni merak sardınız.Game of Thrones Dünya çapında bir izleyici kitlesine sahip.Diziyi izlemeye başladıktan kısa bir süre sonra tarafınızı seçmiş kendinizi kaptırmış olacaksınız.7. sezonu yakında yayınlanmaya başlayacak olan bu diziyi kesinlikle es geçmeyin.

3. The Walking Dead


Spoiler vermemek adına ilk sezonlarına ait olan bu resmi yükledim.Hikaye, çoğunlukla ana karakter Rick Grimes'ın grubunun zombilere ve diğer tehlikeli insanlara karşı zorlu şartlarda ölüm kalım mücadelesi vermelerini ele alıyor.Dizi genel olarak dram içerse de aksiyon sahneleri bir hayli fazla.

4. Spartacus


Efsaneler efsanesi Trakyalı Spartacus.Dizi tarihsel bir karakter olan Trakyalı asker Spartacus'ün köle olmasını ve bir gladyatöre dönüşmesini anlatmaktadır.Ben diziyi 3 defa bitiren biri olarak her izlediğimde aynı zevki aldım.

5. Fringe


Bazı bölümleri kesinlikle beyin yakan tarzda bir bilim kurgu dizisidir.Günümüzün Einstain'ı Walter Bishop, asi oğlu Peter Bishop ve FBI ajanı Olivia Dunham ile birlikte bir dizi inanılmaz olayları 
çözmeye çalışacaklar.Diziyi bitirdikten sonra garip düşüncelere kapılabilirsiniz.

6. Vikings


Savaş Tanrısı Odin'in soyundan gelen Ragnar Lothbrok'un Viking kabilelerinin liderliğine doğru yükseliş sürecine odaklandığı efsanevi bir yapımdır.Yeni sezonunu sabırsızlıkla beklediğim hatta bir ara böyle güzel dizi bulamadığım için baştan izlediğim dizidir.

7. Banshee


Lucas Hood'un hırsızlıktan Banshee kasabasında devam eden şerifliğine uzanan bir yapımdır.Dizinin her bölümünü hiç şüphesiz film tadında izleyeceksiniz.

8. Heroes


Efsanevi güçlere sahip olan kahramanlarımız yeni gelişen özel güçlerinin hayatlarına etkisiyle baş etmeye, bu güçlerin kaynağını ve sebebini öğrenmeye çalışırken, onları teker teker bir araya getirecek büyük resim de aydınlanacak.Bilim kurgu sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım.

9. Sons of Anarchy


Motorsiklet Kulünü MC, Kaliforniya'nın küçük kasabasında kuralsız yaşantılarını sürdürmeye devam ettirirken bir taraftan da kasabasında ki uyuşturucu satıcılarına ve federallere karşı direnç gösterdiği güzel bir yapımdır.Diziyi izlerken yanlışlıkla gidip motorsiklet almayın :D

10. Narcos


Pablo Escobar adamdır diyerek giriş yapmak istiyorum.Kolombia'nın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu kartelini yöneten adam.Kızı üşümesin diye evindeki paraları yakan adam gibi adam.Fazla söze gerek yok.Bu adamın yaptıklarına inanamayacaksınız.

0 yorum:

Yorum Gönder