26 Haziran 2016

Rutin


Artık yeni bloğumda yazıyorum.Bu www.mesuthocaoglu.com linkten takip edebilirsiniz.Bugün ne yaptı ? Kiminleydi ? Mutlu mu ? Her hangi bir paylaşım yaptı mı ? Acaba o çocuğu seviyor mu ? Kimi düşünüyor ? Kimi düşlüyor ? Aklına geliyor muyum ? ... Rutin olarak her gün kendimize sorduğumuz sorular.Her hangi birine cevap bulamadığımız da içte oluşan o küçük burukluk da extra.

Peki ya cevaplar tatmin edici oluyor mu ? " Bugün sevdiğin kız Ali'yle Bakırköy sahile gitti.Arkadaşları da bu mutlu anlarını ölümsüzleştirmek adına el ele fotoğraflarını çekti ve sosyal medyada paylaştı. " Bugünlük bütün cevapları aldık.Bütün cevapları aldığımıza göre mutlu olmamız gerekiyor.Olmuyor değil mi ?

Her ne kadar yüzümüzü gülümsetmesede onun adına gayet güzel bir tablo.Tuhaf bir durum aslında.İçindeki duygu karmaşasına cevap bulamıyorsun.Mutlu olduğu için sevinmeli mi ? Elini başka biri tuttuğu için üzülmeli mi ? İkisinden de biraz .. Her gün yorgun argın eve geldiğimizde bu tabloya baktığımızı düşünürsek zamanla değeri de artıyor.

Kolay yoldan onu ve kendini suçlayabilirsin.Zaten seni senden başkada dinleyecek yok etrafında.Tek başına sabahın ilk ayazına kadar söv herkese bütün ilişkiyi dök masaya.Hayata sitem et, arada bir kendini avut, ardı ardına sigaranı yak, en ağır gelecek şarkıyı aç, onu düşün demiyorum.Onu düşünmediğin bir kaç saniye olursa kafanı camdan çıkar nefes al.Uyku bastırdığında masayı toplamaya gücün kalsın.

Zor yolu cesaret ister.Tek başına ölüme koşabilirsin belki düşünmezsin sonrasını ama onun karşısına çıktığında konuşacaklarını önceden yüzlerce kez düşünürsün.Sonra senin hakkında söyledikleri, söylerken o küçümseyen yüz ifadesi gelir aklına.Uzun uzun susarsın.

11.05.2016

Madalyonun diğer yüzü gibi.Bazı insanlar yanındaki insanlara göre rengini değiştirir.Ortama ayak uydurabilmek veya birini elde edebilmek için onun ruh haline göre hareket eder.Bana göre bir insan zamanla değişmez.Zamanla oluşan kişisel kabullenme durumunu ayırırsak değiştiğini sandığın insanın aslında daha önce görmediğin yanlarını fark ediyorsundur.

Fark edince o orjinalliği gidiyor ya ..

26.06.2016


0 yorum:

Yorum Gönder